skip to Main Content
Menu
618774526, 532458491 [email protected]
…DZIEŃ WOLNOŚCI- MY FREEDOM DAY

…DZIEŃ WOLNOŚCI- MY FREEDOM DAY

Po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wolności.

 

A wszystko zaczęło się w marcu 2019 roku, kiedy  za sprawą p. Dominki Kulczyk, absolwentki naszej szkoły, pojawiła się w auli MUZYCZNEJ DWÓJKI  telewizja CNN. Uczniowie pytani byli,  jak  rozumieją słowo WOLNOŚĆ i czym ona jest dla nich…oczywiście po angielsku, bo wywiad transmitowany był na cały świat. W auli odbył się  także ‘performance’ oraz wspólne wykonanie piosenki Pharrella Williamsa ’Freedom’. Tyle historia. A jak było tym razem?

W poniedziałek na lekcjach wychowawczych odbyły się dyskusje, których efektem są prace stworzone przez uczniów. Można obejrzeć je poniżej. Lenka z klasy  VIb zrobiła z tej okazji  plakat.

Do obchodów dnia wolności włączyły się też panie Katarzyna Korpik i  Anna Strojna, które z klasami drugą i trzecią przygotowały program muzyczno-rytmiczny. Panie Malwina  Chuda- Granat  oraz  Danuta  Wesołowska wspierały nas  w przygotowaniach do występu w auli szkoły. Niestety, to wszystko obejrzycie później, bo ze względu na pandemię szkoła została zamknięta i nie można było nagrać przygotowanego na ’My Freedom Day ‘programu. Niespodziankę muzyczną przygotowała też Karolina z kl. VIa , ale i na jej występ musimy zaczekać.

A teraz część literacka naszego świętowania. Pan Andrzej  Łukaszkiewicz  przetłumaczył ‘What a Wonderful World’…utwór, który pewnie wszyscy znają, a  wykonywał go  Louis Armstrong.

Dziękujemy wszystkim za wspaniały dzień!!!

Monika Bajon-Idźkowska/Samorząd Uczniowski

 

 

 

What a wonderful world

tł. Andrzej Łukaszkiewicz

Jaki piękny jest świat

Wokół mnie zieleń drzew i szkarłat róż
Dla ciebie, dla mnie zakwitły już
I tak cicho myślę sobie, jaki piękny jest świat

Nad głową nieba toń i żagle chmur
Cudownie jasny dzień, paciorków nocnych sznur
I tak cicho myślę sobie, jaki piękny jest świat

Barwami tęczy niebo uśmiecha do mnie się
Jak uśmiech ludzi, którzy mijają wokół mnie

Gdzieś komuś ktoś podaje dłoń
Pyta: jak mija dzień?
Naprawdę mówi k o c h a m  c i ę.

I słyszę dzieci płacz, patrzę jak rosną
Tak wiele znajdą prawd, kiedy dorosną
I tak cicho myślę sobie, jaki piękny jest świat

 

 

Powiększ tekst Zmień kontrast
Back To Top