skip to Main Content
Menu
618774526, 532458491 [email protected]
Lekcja Międzyklasowa

Lekcja międzyklasowa

17 września przypada rocznica napaści Sowietów na Polskę, która była zdradzieckim i straszliwym ciosem dla broniącej się przed niemiecką agresją Rzeczpospolitej. Pamiętamy o tej agresji, która przyniosła zbrodnię katyńską, masowe zesłania i dziesięciolecia okupacji. W ten dzień uczeń klasy szóstej przeprowadził dla młodszych koleżanek i kolegów lekcję- pod opieką nauczyciela historii.

Na wstępie, chętni uczniowie klasy czwartej zaprezentowali pamiątki rodzinne- źródła historyczne, często związane z czasem II wojny światowej. Szczególne wrażenie wywarł biały kruk- unikatowa księga Hani Osuch.

Następnie Piotr Szarski, przy dźwiękach własnego wykonania muzyki Fryderyka Chopina, oprowadził czwartoklasistów po Warszawie- interaktywnie!

Warszawa, którą nazistowski okupant niemiecki i komunistyczny okupant sowiecki skazali na zniszczenie. Stolica, która nadzwyczajnym wysiłkiem naszych przodków powstała z gruzów.

Zaplanowaliśmy i zastosowaliśmy jedną z najnowocześniejszych metod dydaktycznych. Profesjonalny referent, uważne, młode audytorium.

Marcin Czaja

 

 

Powiększ tekst Zmień kontrast
Back To Top