skip to Main Content
Menu
618774526, 532458491 [email protected]
 Nadal Bardzo Kreatywni W Czasie Przymusowej Izolacji…

 Nadal bardzo kreatywni w czasie przymusowej izolacji…

Uczniowie wszystkich klas wykazują się niezwykłą, jak na ten trudny czas ,aktywnością. Nie tylko tą związaną ze zdalnym nauczaniem. 

 

 

 

Podejmują także proponowane przez nauczycieli  wyzwania. Podczas przymusowego pozostawania w tzw. czterech ścianach, znajdują nowe pasje, poszerzają dawne umiejętności, wspólnie z domownikami realizują różne twórcze przedsięwzięcia. O wielu z nich możecie przeczytać w ostatnim „Głosie Szeligowskiego”, który mnie osobiście zachwycił i treścią i fantastyczną kolorystyką prac nadesłanych przez uczniów. Niestety, nie wszystkie zmieściły się na łamach szkolnego pisma. Dlatego właśnie chcemy pokazać Wasze działania na stronie szkoły. A jest co oglądać! Są wśród nich memy, laurka z życzeniami, wiele prac plastycznych, cierpliwie układane wielkie puzzle,  malowane  buty, fotografie z procesu powstawania maseczek , w którym uczestniczy Iwo, pomagając swoim rodzicom, komiksy, a także artykuł Mateusza Mielcarka o jego nowe pasji. Sami zobaczcie!
Samorząd Uczniowski/Monika Bajon-Idźkowska/Danuta Wesołowska/nauczyciele
 Mateusz dzieli się z nami swoją pasją:

Rozwijam swoje pasje graficzne😀

 

 

Na wideo tworzę tzw. banner który jest wykorzystywany do ulepszenia interfejsu strony YouTube. Na początku tej pracy wyciąłem swoje zdjęcie i wstawiłem je na inny projekt na którym będzie się działo dużo więcej. Na tym właśnie projekcie ustalam kolor tła do mojego banneru (ja zrobiłem czarny). Następnie poprawiam niedokładności przy wycinaniu za pomocą gumki do mazania. Potem pora naświetlić swój wizerunek za pomocą pewnego filtru o nazwie ,,Filtr camera raw”😎
Teraz pora na napis, który będzie chociażby informacją na naszym bannerze jak się nazywamy na YouTube lub inna informacja którą chcielibyśmy tam zamieścić. Rozdzieliłem napis na dwie części aby uzyskać fajniejszy efekt a następnie go scaliłem aby był on jako jedna warstwa. Skoro napis jest już zamieszczony, to pora na dodanie mu więcej ciekawych efektów i tu przychodzą z pomocą,,opcje mieszania”  Nadaję napisowi gradientu  i blasków- zewnętrznego i wewnętrznego. Jeśli już mowa o opcjach mieszania, to potem dodaję efekty cienia na mój wizerunek. Teraz posłużę się specjalną paczką efektów którą można pobrać przez internet (ja używam wielu, lecz tutaj głównie SAME PACK 2).👍
Przy niektórych efektach trzeba trochę edycji własnoręcznej aby wyglądały ładniej.
Teraz pora na pędzel którym nadaję sobie efekty oświetlenia (wybrałem kolor niebieski – ciemny i jasny, a do każdego z nich trzeba było dobrać dobry styl aby wyglądało to ładnie).
Teraz pora wyeksportować obraz i prawie gotowe.  Po wyeksportowaniu scalamy wszystkie warstwy kopiujemy warstwę która nam przed chwilą  powstała skrótem Crtl + J i na kopię tej warstwy nakładamy rozmycie w tym przypadku tzw. Rozmycie Guessowskie ustalamy intensywność rozmycia i potem usuwamy to rozmycie za pomocą gumki do mazania z naszego zdjęcia i napisu. Jeśli to już wykonane to zostało nam ponownie wyeksportować obraz, stworzyć nowy projekt – tym razem o innych wymiarach, kliknąć w plik, umieść osadzone i wybrać nasz banner. ostatnie co musimy zrobić to znowu skopiować warstwę banneru przełożyć ją pod orginalną wersję, powiększyć ją i nadać znowu rozmycie tyle , że tym razem intensywniejsze.
I banner gotowy!🎉
Skoro nadal jesteśmy w temacie rozwijania pasji, to dodam , że montaż filmu również wykonałem sam.
  
Pozdrawiam Serdecznie
 

Mateusz Mielcarek

 
 

 

 

 

 

 

 

 
Powiększ tekst Zmień kontrast
Back To Top