skip to Main Content
Menu
618774526, 532458491 [email protected]
Pomoc

Pomoc

Drodzy,

zapewne znacie wyspę Madagaskar z doskonałej produkcji DreamWorks Pingwiny z Madagaskaru. Ale czy wiecie, że Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów Świata. Aż 80% społeczeństwa żyje w skrajnym ubóstwie, a 60% populacji to analfabeci! 

Wspólnie z Fundacją Ankizy Gasy – co w języku malgaskim znaczy Dzieci Madagaskaru, jako społeczność szkolna, mamy możliwość wspomożenia jednego dziecka w jego edukacji i rozwoju. 

 

Pozdrawiam serdecznie,

Beata Chrościńska

 

Pomagamy- RAKOTOMALALA Heritiana 

 

4 października w naszej szkole zbieramy złotówki na rzecz chłopca z Madagaskaru. Na drugiej lekcji skarbonka powędruje po szkole. Zachęcamy do udziału w akcji!

Kim jest RAKOTOMALALA Heritiana?

RAKOTOMALALA Heritiana, 6 lat

 

Heritiana urodził się 27 listopada 2015 roku. Ma trójkę braci. Mama samotnie wychowuje dzeci, ojciec odszedł od nich, zaraz po urodzeniu chłopca. Zajmuje się pracą dorywczą – pierze ubrania, chodzi po wodę do studni dla innych ludzi. Robi wszytsko, aby zapewnić dzieciom ciepły posiłek. Z powodów finansowych mama zgłosiła się do naszej Fundacji po wsparcie. Zdaje sobie Ona sprawę z tego, że tylko odpowiednie wykształcenie da dzieciom szansę na lepszą przyszłość. Dzięki Państwu, Heritiana będzie mógł kontynuować edukacje na jaką zasługuje.

 

Heritiana w roku szkolnym 2021/2022 rozpocznie przedszkole w szkole Lauriers.

Roczna opłata wysokości 180 Euro (lub równowartości tej kwoty w złotówkach według dziennego kursu walut) pokrywa koszty związane ze szkołą (czesne, przybory szkolne, mundurek), a także każdego dnia zapewnia dwa posiłki – śniadanie oraz obiad w szkolnej stołówce, które często są jedynymi posiłkami, na jaki to Heritiana może liczyć.

 

Dziękujemy za wsparcie naszych “Dzieci Madagaskaru”!

Powiększ tekst Zmień kontrast
Back To Top