skip to Main Content
Menu
Projekt Biblijny

Projekt biblijny

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego ówczesna klasa VII pracowała nad projektem biblijnym. Uczniowie podjęli się zadania odnalezienia wskazówek dotyczących życia, które przekazują nam starożytne postaci o których mówi Pismo święte. Starali się znaleźć ponadczasowe treści, które zawiera tekst, uważany przez chrześcijan za Słowo Boże.

Na ostatniej lekcji religii w roku szkolnym 2020/2021 podjęli pracę nad stworzeniem gry, której główną kanwę stanowi historia zawarta w Biblii. Wybór padł na historię o Arce Noego. Wszystkim wydawało się, że zadanie to zostało przerwane przez zbliżający się koniec roku szkolnego i powiązane z nim wakacje, a jednak…

Podczas przerwy wakacyjnej jedna z uczennic obecnej klasy VIII – Zofia Tabaczka – postanowiła ukończyć rozpoczęte przez wspólnotę klasową dzieło. W ten sposób powstała gra „Arka Noego”, której premierowa rozgrywka odbyła się na dzisiejszej (07.09.2021 r.) lekcji religii.

Matrycę gry zaczerpnięto z planszówki „Eurobiznes” – znanej także jako „Monopoly”, natomiast fabułę stanowi biblijna historia o potopie i Arce Noego.

Dziękujemy Zofii za podjętą pracę, która pozwoliła na wspaniałą zabawę i tak ważną
w obecnym czasie integrację zespołu klasowego.

 

Hubert Pilarczyk

 

Powiększ tekst Zmień kontrast
Back To Top