skip to Main Content
Menu
Zosia Klimaszewska – Uczennica Klasy 5 Zaproszona Do Prestiżowego Projektu.

Zosia Klimaszewska – uczennica klasy 5 zaproszona do prestiżowego projektu.

 

W niedzielę, 14 listopada o godzinie 16:00, na scenie Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach odbył się koncert wieńczący inauguracyjne spotkanie Uczestników nowej edycji Lusławickiej Orkiestry Talentów.

LOT jest jednym z najstarszych programów Centrum, dedykowanym utalentowanym skrzypkom, wiolonczelistom i kontrabasistom z klas V i VI szkół muzycznych I stopnia. W ramach przeprowadzonego w październiku ogólnopolskiego naboru, do Orkiestry zaproszone zostało grono wspaniale zapowiadających się młodych muzyków, dla których udział w LOT stanowi formę nagrody za dotychczasowe osiągnięcia. Podczas dwuletniego programu, grupa ta doskonalić będzie umiejętności pod kierunkiem Moniki Bachowskiej, a także zaproszonych do współpracy solistów i muzyków czołowych polskich orkiestr.

 

Zosia Klimaszewska – uczennica pani Agnieszki Pawłowskiej w klasie wiolonczeli została zaproszona do tego prestiżowego projektu.

 

Zosia pierwszy raz miała szansę zagrać na tak cudownej scenie z wyjątkową orkiestrą.

Wrażeń i emocji nie da się opisać słowami. Zabrakło co prawda mistrza Pendereckiego ( choć na pewno tam w górze uważnie się przysłuchiwał), ale zaszczyciła swoją obecnością Jego żona Elżbieta. W wykonaniu Orkiestry można było usłyszeć:

Gustav Holst – Suita św. Pawła (część I)

Isaac Albeniz – Tango

Jan Sebastian Bach – utwory na orkiestrę smyczkową: Sarabande, Menuet I, Menuet II, Gavotte

 

Edward Grieg – „Śmierć Azy” z Suity Peer Gynt

 

Johann Strauss – Marsz Radetzky’ego

 

 

Powiększ tekst Zmień kontrast
Back To Top