skip to Main Content
Menu
618774526, 532458491 [email protected]
Akordeony W Locie

Akordeony w locie

Reprezentanci naszej szkoły z klasy akordeonu, prowadzonej przez pana Cezarego Witlewskiego, w dniu 29 maja 2019 r. badali zjawisko bilokacji, biorąc udział jednocześnie w dwóch konkursach w różnych częściach naszego kraju.
 

Były to: ,,VII Spotkania Młodych Akordeonistów” w Brzezinach pod Łodzią i ,,III Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy im. Stanisława Moniuszki” w Solcu Kujawskim.
 
W pierwszym z nich udział wzięło 46-ciu najmłodszych akordeonistów (z klas 1-3) z całej Polski. W tym licznym gronie naszą szkolę reprezentował Jan Hańczewski z klasy 1, który otrzymał tytuł laureata w swojej kategorii. Podczas ceremonii wręczania nagród wszyscy uczestnicy konkursu zagrali wspólnie popularną melodię ,,Mam chusteczkę haftowaną”. Porywające wykonanie w sposób dosłowny wstrząsnęło zgromadzoną publicznością jak i murami Urzędu Miejskiego w Brzezinach, gdzie miało miejsce uroczyste zakończenie konkursu.
 
W Solcu Kujawskim naszą szkolę wśród 81 uczestników reprezentował Adrian Zigmund uczeń klasy 4a, zdobywając tytuł laureata i III nagrodę w swojej kategorii wiekowej. W związku z 200 rocznicą urodzin wybitnego kompozytora i Rokiem Stanisława Moniuszki, obowiązkową pozycją do zaprezentowania przed międzynarodowym Jury był utwór S. Moniuszki ,,Jako od wichru”- aria Halki z opery ,,Halka”.
W trakcie dwóch dni konkursowych Adrian nie tylko kibicował innym występującym uczestnikom. Miał również okazję wysłuchać koncertu niezwykle energetycznego duetu Klaudiusza Barana (akordeon) i Justyny Baran (skrzypce), zwiedzić Muzeum Ziemi i odbyć wędrówkę przez erę mezozoiczną w JuraParku.
 

 

 

 

Powiększ tekst Zmień kontrast
Back To Top