skip to Main Content
Menu
Klasa 7 W Konkursie TYTUS

Klasa 7 w konkursie TYTUS

7 marca 2018 r. w naszej Szkole miała miejsce wyjątkowa lekcja wychowawcza klasy 7.

Uczniowie wraz z wychowawcą zwołali Sejm, na którym ogłoszona i przyjęta została rocznicowa deklaracja. Deklaracja w 100. rocznicę zwołania Polskiego Sejmu Dzielnicowego- jednej z pierwszych instytucji prawodawczych w odradzającej się Polsce.

Tekst dokumentu odczytały jego autorki, Maria Kaczmarek i Hanna Pruchniewska. To członkinie szkolnego zespołu historycznego, biorącego udział w konkursie historycznym TYTUS- poświęconym 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego i 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Konkurs (nosi on imię T. hr. Działyńskiego) zorganizowała Biblioteka Kórnicka PAN, trwa on do maja b. r.

Podczas obrad podkreślona została kluczowa rola Polskiego Sejmu Dzielnicowego w tworzeniu polskiej państwowości po I wojnie światowej na Kresach Zachodnich. Klasowy Sejm przyjął deklarację przez aklamację.

Rocznicowy klasowy Sejm Anno Domini 2018 został utrwalony na wieczną rzeczy pamiątkę, efekt w postaci dokumentu filmowego bierze udział w konkursie.

Filmikiem i udziałem w konkursie klasa 7 zaprosiła na starodawną poznańską Śródkę, do Bramy Poznania i na koncerty w naszej nowej Auli.

Powiększ tekst Zmień kontrast
Back To Top