skip to Main Content
Menu
618774526, 532458491 [email protected]
Pracowite Wakacje Weroniki!

Pracowite wakacje Weroniki!

Dla Weroniki Kucharskiej – obecna kl. VI – wakacje okazały się bardzo intensywne.

Jeszcze dobrze nie wybrzmiał ostatni dzwonek a nasza flecistka z wielkim powodzeniem reprezentowała szkołę podczas niedzielnego koncertu 23 czerwca 2019r., który odbył się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wacława z Szamotuł na otwarcie X Festiwalu Scharwenkowskiego oraz XV Mistrzowskiego Kursu Wiolonczelowego.

Fragment  z wypowiedzi prezesa Fundacji Pro Cello p. Tomasza Lisieckiego:

„…Jednym z głównych celów jej działalności jest bowiem wspieranie młodych artystów. W myśl tej idei, niedzielny koncert zainaugurował występ 11-letniej flecistki – Weroniki Kucharskiej z Poznania, która przy akompaniamencie Marka Lipca na fortepianie wykonała „Pieśń cyganów rosyjskich” W. Poppa. Gromkim brawom, wyrażającym uznanie dla jej talentu i wielkiej odwagi zarazem, nie było końca….”

 

 

Natomiast w dniach 7 – 14 sierpnia 2019 r.  Werka pilnie pracowała pod kierunkiem mgr Marii Peradzyńskiej, (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie) podczas XII Letniej Akademii Instrumentów Dętych w Szczecinie. Są to warsztaty dla młodych instrumentalistów w specjalnościach flet, obój, fagot i saksofon, organizowane przez Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Sztuki IMPRESJA. Lekcje indywidualne, praca w zespołach i orkiestrze oraz liczne koncerty – nie było czasu na nudę!

 

 

 

 

 

Powiększ tekst Zmień kontrast
Back To Top