skip to Main Content
Menu
618774526, 532458491 [email protected]
Przygotowani Na Święta Wielkiej Nocy

Przygotowani na Święta Wielkiej Nocy

W naszej szkole przeżyliśmy wielkopostne rekolekcje pod hasłem Nowe życie w Chrystusie. Ksiądz Przemysław Tyblewski prowadził nauki w kościele św. Małgorzaty.

Klasy I-III w ramach konkursu plastycznego przygotowały prace na temat chrztu świętego, spośród których część przedstawiała chrzest Mieszka I, a inne chrzest Pana Jezusa w Jordanie. Jednak najczęściej uczniowie ilustrowali współczesny obrządek chrztu dzieci.

Klasy IV-VI odnowiły przyrzeczenia chrzcielne w podziemiach katedry, przeszły przez Bramę Miłosierdzia i miały okazję zobaczyć sarkofag pierwszych władców Polski w Złotej Kaplicy. Następnie przedstawiciele starszych klas wykazali się wspaniałą wiedzą w Konkursie o chrzcie świętym.

Były też wspólnie obejrzane filmy i radosny śpiew. Całość zwieńczyła uroczysta Msza św.,podczas której  uczniowie z pełnym zaangażowaniem włączyli się w śpiew, muzykę, czytania i służbę liturgiczną ołtarza.

Myślę, że te trzy bogate dni dobrze przygotowały nas do przeżycia tajemnicy Świąt Wielkanocnych oraz Jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski.

 

Anna Cofta – katechetka

 

Galeria zdjęć – Rekolekcje wielkopostne 14-16.03.2016

 

Powiększ tekst Zmień kontrast
Back To Top